Alkogogle

Alkogogle + tor przeszkód = najlepsza gra integracyjna w towarzystwie szczerego śmiechu!

             Spotkania integracyjne zarówno wśród pracowników firm, jak i klas szkolnych stają się coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego, w końcu zgrany zespół to zawsze dobry zespół. Aby jednak integracja była w pełni udana organizując ją trzeba pomyśleć o kilku istotnych kwestiach. Poza odpowiednim miejscem i wyżywieniem niezwykle ważne są gry integracyjne przeprowadzane z udziałem pracowników. Gry integracyjne powinny być ciekawe, zrzeszające całą ekipę, a najlepiej dodatkowo zabawne. Jako firma eventowa przetestowaliśmy już wiele z nich (również na sobie!) i jednogłośnie zdecydowaliśmy - to alkogogle wymiatają!

 

Alkogogle - czym  w ogóle są i jak działają?

            Alkogogle to nic innego jak gogle imitujące stan upojenia alkoholowego. Zakłócają widziany obraz na tyle, że nawet zwykły spacer z ich użyciem może okazać się trudny. Nasze gogle to model dzienny z obrazem widzianym z perspektywy 0,8 - 1,5 promila, chociaż testując je po raz pierwszy, mieliśmy wrażenie, że znacznie więcej :)

Jak wygląda gra integracyjna z użyciem alkogogli? Pozornie bardzo prosto. Ekipę dzielimy na dwie drużyny. Zawodnicy każdej z drużyn mają za zadanie przebiec kolejno prosty tor przeszkód do końca i z powrotem, przy końcu przekazując gogle następnej osobie z kolejki. Zadanie jak wspomnieliśmy pozornie bardzo łatwe, ale nic bardziej mylnego! Omijanie i przeskakiwanie przeszkód może być naprawdę bardzo trudne, szczególnie gdy widzi się je podwójnie! Nie ma co ukrywać - widok pijackiego chodu zawsze bawi, a w połączeniu z pracą drużynową i torem przeszkód nie może skończyć się inaczej niż gromkimi wybuchami śmiechu.
 

Tor przeszkód i alkogogle to prosta, ale niezwykle skuteczna gra integracyjna - w końcu wymaga od uczestników pracy w grupach i jak żadna inna pomaga rozluźnić atmosferę.