Paintball dla dzieci

Paintball dla dzieci w Malawa Fun Park


            Szukasz niecodziennej atrakcji dla swojej pociechy? Nie masz pomysłu co zorganizować na jego urodziny? A może razem ze znajomymi i ich dziećmi brakuje Wam alternatywy kina czy sali zabawa? Mamy na to sposób - wybierzcie się na profesjonalną rozgrywkę paintballową! Malawa Fun Park to malowniczy park rozrywki położony na wzgórzu, gdzie w paintball mogą zagrać nie tylko dorośli!
 

 

Już od 8 roku życia!


                   Zapewne część rodziców pomyśli - czy to bezpieczne? Czy to będzie boleć? Czy to nie zbyt ekstremalne? Zatem kolejno odpowiadamy - TAK, NIE i NIE!

Nasz park rozrywki to jedyne tego rodzaju centrum paintballowe, które jest w stanie organizować paintball nawet dla maluchów od 8 roku życia. Co za tym idzie - posiadamy wszelkie udogodnienia, aby ta atrakcja dla dzieci była w pełni bezpieczna i komfortowa.
Poligon paintballowy, na którym rozgrywki dla dzieciaków odbywają się najczęściej to Small Town. Teren jest całkowicie tutaj wyrównany, a przeszkody wykonane wyłącznie z nieinwazyjnych materiałów, jakimi są opony, deski i słoma. Znajduje się tu również trybuna na podwyższeniu, zatem jeśli paintball dla dzieci ma się odbywać bez udziału dorosłych osób grających, i tak będą oni mogli śledzić stąd cały przebieg rozgrywki.

 

 

Najważniejszą rolę jednak wciąż odgrywa tutaj sprzęt - ten który posiadamy dla najmłodszych w wieku 8 - 10 lat to marker paintballowy Valken Gotcha, a ten dla nastolatków (11 - 16 lat) to Opus Spyder. Różnice między nimi, a BT4 Combat - klasycznym markerem dla dorosłych:


 

PARAMETRY Valken Gotcha      Opus Spyder       BT 4 Combat        
tworzywo lekki i wytrzymały plastik stal  stal
waga 0,6 kg 2,7 kg z butlą ~ 3,8 kg z butlą
prędkość wylotowa 120 fps 230 fps 280 fps
rozmiar kulek 0,5 cala 0,5 cala 0,68 cala
pojemność magazynku 120 kul 200 kul 200 kul
zasilanie konstrukcja sprężynowa butla HP butla HP
celny zasięg  ~ 20 m ~ 40 m  ~ 40 m

 

Tabela różnic pomaga najlepiej zobrazować różnicę między markerem dla dzieci, a tym dla dorosłych i jak widać - Valken Gotcha jest sprzętem znacznie słabszym i lżejszym, zatem idealnie nadaje się dla najmłodszych, natomiast Opus Spyder to marker o mniejszej sile, ale o podobnych do klasycznego markera dla dorosłych możliwościach.

Zapewne wiele mam niepokoi również fakt plam po rozgrywkach, ale bez obaw! Kulki paintballowe to nic innego, jak barwnik spożywczy z otoczką z żelatyny, zatem nie ma żadnego problemu z ich spraniem.
 

Wampir energetyczny, trener, nauczyciel


Paintball dla dzieci jest niezwykle emocjonującą atrakcją. Dostarcza dużej dawki adrenaliny i radości, ale w żadnym wypadku nie można powiedzieć że jest zbyt ekstremalny. Dzieciaki z natury mają znacznie więcej energii niż dorośli, muszą zatem gdzieś ją spożytkować. Rozgrywka paintballowa będzie więc doskonałą opcją, ponieważ jest świetnym treningiem nie tylko fizycznym ale też umysłowym. Paintball opiera się głównie na bieganiu, skrywaniu się i strzelaniu, jednak nie wszyscy biorą pod uwagę tego, że każda taka gra, to również opracowywanie taktyki, dobra komunikacja w grupie, szybkie myślenie i cierpliwość. Każda rozgrywka pozwala zatem doskonale wyćwiczyć i rozwinąć u nich wszystkie te cechy.

 

Paintball dla dzieci łączy więc przyjemne z pożytecznym!
 

Paintball jest też idealną opcją na wspólną rozrywkę i zacieśnianie relacji. Tutaj nie ma możliwości spędzania czasu osobno. Praca w grupach, narady i wspólne świętowanie zwycięstwa to najlepszy sposób na integrację. Jeżeli więc powstaje pewna grupa społeczna składająca się z małych dzieciaków, rozgrywka paintballowa może okazać się najlepszą opcją na zjednoczenie zespołu. Poligon paintballowy to plac, na którym nie ma miejsca małomówność czy wstydliwość. Dzieci tutaj wręcz przekrzykują się nawzajem dopingując, czy zdradzając położenie wroga. Wszystko po to by zapewnić swojej drużynie zwycięstwo, bo jak chyba wszyscy wiemy - szkraby uwielbiają wygrywać!

W Malawa Fun Park coraz częściej gościmy też całe rodziny wraz z przyjaciółmi. Paintball dla dzieci jest doskonałą okazją aby zmierzyć się ze swoimi rodzicami,
tak więc Drodzy Rodzice...

 

...macie dzieciatych znajomych i nie macie planów na niedzielne popołudnie?

Dobrze się składa!
Malawa Fun Park już na Was czeka, zarezerwuj już teraz!

Zapraszamy! :)

 

*Niepełnoletni uczestnicy muszą posiadać ze sobą zgody rodziców na udział w grze paintballowej, które do porania są u nas na stronie.

Bezpieczny paintball dla dzieci to nie tylko słabsze markery, to również odpowiednia odzież ochronna, dlatego w Malawa Fun Park posiadamy także rozmiarówkę dziecięcą.
 

MUNDURY - do użytku naszych małych gości posiadamy małe rozmiary kombinezonów oraz dwuczęściowych mundurów, w różnych kamuflażach. Po każdej grze w paintball stroje są prane, zatem każdy rodzic ma u nas gwarancję czystości.
 

MASKI - te które przeznaczone są dla najmłodszych to maski Valken Annex MI-3. Lekkie, małe, z pojedynczą szybką z poliwęglanu zapobiegającą parowaniu.
 

OCHRANIACZE - dodatkowo dla wszystkich młodych graczy przygotowaliśmy ochraniacze na korpus, które dodatkowo chronią klatkę piersiową i plecy.

Paintball dla dzieci to zawsze nie lada atrakcja, zatem aby gra ta była dla nich w pełni komfortowa i przyjemna, należy je do tego odpowiednio przygotować. 


Na rozgrywkę paintballową warto zabrać:

- dobre obuwie zmienne - powinno posiadać podeszwę z bieżnikiem oraz sięgać do kostki i najlepiej takie, który nie szkoda będzie zabrudzić - przy niepogodzie należy liczyć się z występowaniem błota na poligonach.
- zmienne wygodne ubranie - paintball to sport ekstremalny zatem najlepszą opcją będą dresy / legginsy i koszulki, które nie krępują ruchów,
- rękawiczki - dłonie to zawsze odsłonięta część ciała w czasie gry, więc żeby uniknąć trafień w gołą skórę dobrze jest takie posiadać. Można je również wypożyczyć odpłatnie u nas na miejscu - 5 PLN za parę profesjonalnych paintballowych rękawiczek,
- czapki, szaliki, bielizna termoaktywna - w chłodniejsze dni,
- butelka wody - paintball dla dzieci to bardzo dużo ruchu, zatem woda będzie tu niezbędna,
- pisemna zgoda na udział - wszystkie osoby niepełnoletnie, które chcą uczestniczyć w rozgrywce, a  przychodzą bez rodziców muszą posiadać wypełnione od opiekunów oświadczenie. (kliknij by pobrać)

 

Przeciwskazania do gry

W paintball nie mogą grać dzieci, u których występują: wszelkie choroby, przy których uprawianie jakiegokolwiek sportu jest zabronione, choroby serca i płuc, cukrzyca, epilepsja, astma, choroby o podłożu neurologicznym, choroby zakaźne, hemofilia, choroby przewlekłe układu ruchu (kręgosłupa, stawów), operacja chirurgiczna odbyta w okresie krótszym niż 3 miesiące.

Paintball dla dziewczyn
Paintball dla nastolatków
Paintball dla dzieci Rzeszów
Paintball dla dzieci z instruktorem
Paintball dla dzieci w Rzeszowie
Paintball dla dziewczyn i chłopców