Tyrolka

Tyrolka - czyli  "Ja chcę jeszcze raz!!!"


             Tyrolka
to zjazd linowy zapewniający wielkie emocje, gdyż jego prędkość nieustanie dynamicznie się zwiększa. Na uwagę ta propozycja zasługuje tym bardziej, że nie jest jeszcze mocno rozpowszechniona w Polsce. Jest to więc znakomita propozycja dla wszystkich śmiałków, którzy chcą sprawdzić na co ich stać, zrobić coś szalonego z jakiejś wyjątkowej okazji czy po prostu zapewnić sobie solidną dawkę nowych wrażeń, a korzystać z niej można już od 5 roku życia! Tyrolka idealnia sprawdza się jako rozrywka zarówno dla dzieci jak i dorosłych na imprezy firmowe, urodziny dziecięce czy jako atrakcja pikników. Jest to zabawa która nigdzie się nie nudzi, dlatego w czasie różnych eventów wynajmowana jest na godziny. Jest również ciekawą opcją jako punkt trasy rodzinnej wycieczki rowerowej po malowniczych wzgórzach Malawy.

Każdy zjazd linowy to nie tylko emocje i adrenalina, ale również piękne widoki. Nasza tyrolka znajduje się nad poligonem Jungle, skąd w czasie zjazdu zaobserwować możemy ogromny wąwóz w całości pokryty drzewami i wysokimi trawami oraz uroczą rzeczkę, która nieopodal ma swoje ujście.

 

 

Adrenalina, ale w bezpiecznym wydaniu - czyli zjazd linowy w Malawa Fun Park

 
              Choć sam zjazd może budzić spore emocje, gdyż odbywa się nad długim wąwozem pomiędzy drzewami, po linie przymocowanej do dwóch stalowych słupów, jest to atrakcja w stu procentach bezpieczna.
W związku ze zwiększaniem się prędkości każdy zjazd jest monitorowany przed doświadczonego instruktora, który przy końcu wyhamowuje zjeżdżającego tak, aby zabawa była dla uczestnika cały czas przyjemna i komfortowa. Dodatkowo bezpieczeństwa zapewniają atestowane akcesoria alpinistyczne – kask i specjalna uprząż. Zjazd tyrolski składa się z dwóch części - pierwszego i powrotnego.

 

 

Zjazdy na tyrolce to wszystko to, czego uczestnicy zabawy mogą wymagać – doskonała rozrywka, odpowiednia dawka adrenaliny, a zarazem poczucie maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu. Ta wyjątkowa atrakcja na pewno przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym, a po niemal każdym zakończonym zjeździe słyszymy tylko jedno zdanie "Ja chcę jeszcze raz!!" ;)

 

Najdłuższa tyrolka w Rzeszowie?? To ta u nas!!  Liczy aż 280 m :)

 

Tyrolka w Malawa Fun Park to gwarancja ekstremalnej, ale i bezpiecznej jazdy - a wszystko to zapewnia certyfikowany sprzęt najwyższej jakości.
 

UPRZĄŻ
Uprząż biodrowa Climbing Technology Discovery to regulowany i bardzo lekki model. Uprząż posiada 3 szybkie klamry Rock&Lock dzięki czemu regulacja jest prosta i zapewnia szybkie dopasowanie do ciała, a różne kolory pętli udowych ułatwiają jej prawidłowe zakładanie. Pas biodrowy wykonany z taśmy o szerokości 44 mm zapewnia maximum bezpieczeństwa i komfort, oraz co najważniejsze – absolutnie nie ogranicza swobody ruchów. Wzmocniony punkt wiązania został umieszczony tak, aby zapewnić użytkownikowi zachowanie właściwej i bezpiecznej pozycji.

 

BLOCZEK ZJAZDOWY

Podwójny bloczek Climbing Technology Duetto, który można powiedzieć jest mechanizmem zjazdu, wykonany został ze stali nierdzewnej, a następnie anodyzowany. Posiada cztery łożyska kulkowe, które są bardzo wytrzymałe, a ich praca płynna i efektywna. Dzięki temu praca całego przyrządu jest niezwykle sprawna, co w czasie przebywania na dużych wysokościach jest niezwykle istotną właściwością .Całość jest niezwykle trwała i odporna na uszkodzenia, co potwierdzają uzyskane certyfikaty bezpieczeństwa. Bloczki dodatkowo przechodzą indywidualną inspekcję, której zadaniem jest wykluczenie jakichkolwiek błędów konstrukcyjnych.

KASK
Kask ochronny Climbing Technology Venus Plus to sprawdzona i zapewniająca wysoki poziom bezpieczeństwa konstrukcja. Zewnętrzna skorupa została wykonana z niezwykle mocnego materiału ABS, który jest jednocześnie bardzo lekki. Wnętrze kasku wykończono specjalną pianką, miękką i przyjemną w dotyku. Nie chłonie ona wody oraz jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości - co dla korzystających z tyrolki jest niezwykle ważne. Posiada bardzo szeroki zakres regulacji, który obejmuje obwody głowy od 50 do 61 cm, przez co większość osób nie powinna mieć problemu z jego optymalnym dopasowaniem.


 

 

1. Najdłuższa tyrolka w Europie to The Big Zipper w Walli. Kolejka ma ok 1,6 km długości (w jedną stronę) i pozwoli rozpędzić się średnio do 150 km/h, chociaż rekord to podobno aż 190 km/h.

2. Zjazd linowy jako przejście graniczne - jedyny taka na całym świecie, z Sanlúcar de Guadiana w Hiszpanii prosto do Alcoutim w Portugalii. Całość ma 720 m, a zjazd odbywa się nad rzeką Gwadiana z prędkością 70 - 80 km/h

3. Tyrolka z wieży Eiffla - zjechać można z drugiego piętra wieży aż do L'École Militaire. Mierzy 800 metrów długości. Zjazd trwa 60 s i co najważniejsze - jest całkowicie darmowy! Wystarczy jedynie wypełnić odpowiedni formularz na stronie właściciela, gdzie następnie wybieranych jest 100 osób dziennie do darmowej jazdy.

4. Najfajniejsza tyrolka na świecie - oczywiście to pojęcie względne, zależy od gustów, jednak naszą faworytką jest zdecydowanie kolejka tyrolska w Kostaryce. Biegnie przez sam środek lasów mglistych, więc widoki zapierają dech w piersiach. Można nie tylko "latać" pośród koron drzew, ale także podziwiać egzotyczne ptaki i zwierzęta. I jak tu nie poczuć się Tarzanem?

5. Najdłuższa na świecie tyrolka miejska - a gdzie? W Dubaju oczywiście, start odbywa się z wieżowca Amwaj, na wysokości 170 metrów, leci między drapaczami chmur, kończąc w centrum handlowym Dubai Marina Mall. Całość ekstremalnego zjazdu nagrać można kamerką Go - Pro, w którą wyposażone są kaski.

Tyrolka
Tyrolka dla dzieci
Nagrania
Instruktor tyrolki
Instruktor
Zjazd na tyrolce
Dziecko w kasku
Tyrolka dla dzieci
Tyrolka dla dzieci
Zjazd na tyrolce
Tyrolka dla dzieci
Tyrolka dla dzieci